Ascultă Radio România Timișoara Live • 

„Sunt dezamăgit de jocul cu Armenia şi de cam tot ce s-a întâmplat în campania asta de calificare”

Fotbalistul reprezentativei României, Vlad Chiricheş, a declarat, vineri seara, că nu se poate bucura de victoria cu 1-0 obţinută în faţa Armeniei, precizând că este dezamăgit de jocul echipei naţionale şi de tot ce s-a întâmplat în campania de calificare la CM 2018.

AFP PHOTO / PHILIPPE DESMAZES

„Sunt dezamăgit de jocul cu Armenia şi de cam tot ce s-a întâmplat în campania asta de calificare”
Foto: Căpitanul României, Vlad Chiricheș, în duel cu atacantul albanez Bekim Balaj, în timpul partidei disputate la Lyon, pe 19 iunie, în Grupa A a EURO 2016 / AFP PHOTO / PHILIPPE DESMAZES

Articol de Adrian Schindarli, 2 septembrie 2017, 09:19

AFP PHOTO / PHILIPPE DESMAZES

‘Jocul nu a fost unul extraordinar, e bine că am obţinut totuşi victoria. Eu sunt dezamăgit de jocul cu Armenia şi de cam tot ce s-a întâmplat în campania asta de calificare. La fiecare meci ne chinuim să obţinem rezultate, iar ele vin foarte greu. Nu ştiu, nu pot să fiu bucuros de victoria asta’, a spus el.

‘Dacă am juca numai amicale am fi campioni mondiali. Nu ştiu ce se întâmplă, dar e păcat că nu reuşim să dezvoltăm un joc care să ne dea speranţe. Şi eu, la fel ca şi suporterii, aşteptam mai mult de la mine şi de la fiecare jucător în parte’, a adăugat Chiricheş.

Echipa naţională de fotbal a României a învins selecţionata Armeniei cu scorul de 1-0 (0-0), vineri seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, într-o partidă din cadrul Grupei E a preliminariilor CM 2018.

România, aflată pe locul patru în clasament, la şapte puncte de liderul Polonia şi la patru de Danemarca şi Muntenegru, are programat următorul meci, luni, cu Muntenegru, la Podgorica (ora 21,45).

Dumbrăvița are amicale cu echipe din primele trei eșaloane
Fotbal miercuri, 10 iunie 2026, 11:12

Dumbrăvița are amicale cu echipe din primele trei eșaloane

Reunirea lotului este programată pentru 22 iunie, așa cum au stabilit și alte formații din zonă la acest nivel. Gruparea de lângă Timișoara a...

Dumbrăvița are amicale cu echipe din primele trei eșaloane
Continuă transferurile ”în cascadă”, la Poli
Fotbal miercuri, 10 iunie 2026, 07:29

Continuă transferurile ”în cascadă”, la Poli

În vârstă de 32 de ani, Ovidiu Popescu a mai jucat la Timișoara, la ACS Poli, în perioada 2014-2016, după care a adunat experiențe și trofee...

Continuă transferurile ”în cascadă”, la Poli
AUDIO / Noul CSMR: Lolea președinte, Dorinel manager general
Fotbal marți, 9 iunie 2026, 12:16

AUDIO / Noul CSMR: Lolea președinte, Dorinel manager general

Numirile celor doi fac parte din reconstrucția anunțată și cu prilejul acesta de primarul Reșiței, Ioan Popa. Postura lui Dorinel, ca manager...

AUDIO / Noul CSMR: Lolea președinte, Dorinel manager general
Poli anunță și despărțiri; clubul a primit și vestea finanțării
Fotbal luni, 8 iunie 2026, 15:23

Poli anunță și despărțiri; clubul a primit și vestea finanțării

Atacanții Godberg Cooper, Tudor Cociș și mijlocașul Raul Clemeniuc au încheiat contrurile cu alb-violeții. Cooper a sosit la Politehnica...

Poli anunță și despărțiri; clubul a primit și vestea finanțării
Fotbal luni, 8 iunie 2026, 09:39

Dorinel e așteptat la Reșița

Conform caon.ro, bugetul clubului cărăşean va fi redus cu 25 la sută, existând posibilitatea ca noul preşedinte al clubului să devină Viorel...

Dorinel e așteptat la Reșița
Fotbal duminică, 7 iunie 2026, 19:44

FC Bihor mai face un transfer de la Corvinul

FC Bihor Oradea a anunțat transferul unui fost jucător de primă ligă. Ca precedenta, și această sosire e de la Corvinul Hunedoara. Orădenii au...

FC Bihor mai face un transfer de la Corvinul
Fotbal duminică, 7 iunie 2026, 12:44

„Dan Alexa și Ion Timofte au solicitat, clubul a adus”

Un jucător de bandă în vârstă de 28 de ani este transferul anunțat astăzi de Politehnica Timișoara. Acesta vine de la CSA Steaua București,...

„Dan Alexa și Ion Timofte au solicitat, clubul a adus”
Fotbal duminică, 7 iunie 2026, 09:43

UMT, un sfert de veac de la promovare

În iunie 2026, se face un sfert de veac de la promovarea echipei de fotbal UMT. Divizia Sport Radio Timișoara vă oferă un serial de interviuri cu...

UMT, un sfert de veac de la promovare