Tecău și Krawietz, învinși în finala de dublu de la Hamburg
Perechea româno-germană Horia Tecău/Kevin Krawietz a fost învinsă de cuplul Tim Puetz (Germania)/Michael Venus (Noua Zeelandă), cu 6-3, 6-7 (3), 10-8, azzi, în finala de dublu de la Hamburg.
![Tecău și Krawietz, învinși în finala de dublu de la Hamburg Tecău și Krawietz, învinși în finala de dublu de la Hamburg](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2021/07/Jmg9NDIwJmhhc2g9YTU1NTFiZDhmMTdiZDM2ZTNlYTlhOGZmOTlhMDE4OGI.thumb_.jpg?resize=700%2C420&ssl=1)
Articol de Gabriel Toth, 18 iulie 2021, 15:07
Principalii favoriţi s-au înclinat după o oră şi 41 de minute în faţa favoriţilor numărul doi, notează Agerpres.
Tecău şi Krawietz au jucat a patra lor finală în această formulă şi a doua pe zgură. Ei au obţinut singurul lor titlu împreună în iunie, la Halle (pe iarbă), după finale jucate la Rotterdam (hard) şi Barcelona (zgură).