Tecău și Rojer, în semifinale la Dubai
Perechea româno-olandeză Horia Tecău/Jean-Julien Rojer s-a calificat în semifinalele probei de dublu a turneului ATP de la Dubai, după ce a trecut cu 6-4, 6-4 de cuplul Marcin Matkowski (Polonia)/Uisam-Ul-Haq Qureshi (Pakistan).
![Tecău și Rojer, în semifinale la Dubai Tecău și Rojer, în semifinale la Dubai](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2017/09/tecau-rojer0-2.jpg?resize=600%2C326&ssl=1)
Articol de Gabriel Toth, 1 martie 2018, 17:58
Tecău şi Rojer, deţinătorii titlului şi favoriţii numărul doi, s-au impus într-o oră şi 10 minute.
Fiecare echipă a reuşit câte 7 aşi, dar Tecău şi partenerul său au făcut 4 duble greşeli, iar adversarii doar una. Perechea româno-olandeză nu şi-a pierdut niciodată serviciul, salvând singura minge de break a cuplului Matkowski/Qureshi.
În penultimul act, Tecău și Rojer vor înfrunta perechea Ivan Dodig (Croaţia)/Rajeev Ram (SUA), care a trecut cu 6-3, 7-6 de cuplul olandez Robin Haase/Matwe Middelkoop.