Un jucător sârb revine în bazinul din Oradea
Echipa de polo pe apă CSM Oradea a anunţat un nou transfer. E vorba despre sârbul Mateja Asanovic, care a mai evoluat pentru bihoreni în sezonul 2016/2017.
![Un jucător sârb revine în bazinul din Oradea Un jucător sârb revine în bazinul din Oradea](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2021/09/polo-csm-oradea-antrenament.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Viorel Jurcut, 14 septembrie 2021, 20:01
În stagiunea precedentă, a evoluat la VK Novi Beograd, fostul adversar al CSM-ului din ediția trecută a LEN EuroCup. Asanovic devine al doilea străin din lotul formației orădene, după portarul Lazar Brakocevic, și el venit în această pauză competițională.