Una caldă, alta rece, pentru „vesticele” din Liga I de fotbal în sală
Informatica Timișoara s-a impus cu 8-1 (4-0), pe terenul echipei Clujana Cluj, în etapa a IV-a a Ligii I de fotbal în sală. Este a doua victorie consecutivă pentru bănățeni. În aceeași rundă, Autobergamo Deva a remizat, 2-2, cu Dunărea Călărași, după ce a fost condusă cu 1-0.
![Una caldă, alta rece, pentru „vesticele” din Liga I de fotbal în sală Una caldă, alta rece, pentru „vesticele” din Liga I de fotbal în sală](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2019/10/71730003_2664443366941794_4030826154460971008_n.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de claudiusav, 6 octombrie 2019, 23:34
La Cluj, Informatica a deschis scorul repede, prin Stojan Milovac, după 72 de secunde de joc. Sârbul avea să termine meciul cu cinci goluri, urmat de Valentin Ilaș, cu o dublă și de un alt sârb Darko Ristic, cu o reușită. Clujenii au punctat prin Kis Robert, când scorul era deja 7-0. Milovac a mai făcut un meci bun în prima etapă, când a înscris toate goluri formației sale, în înfrângerea de pe teren propriu cu United Galați, 3-4.
Autobergamo Deva a remizat acasă, 2-2 (0-1), cu Dunărea Călărași. Gazdele au întors de la 0-1 la 2-1, prin golurile lui Andre Sasse (min. 24, din lovitură de la 6 metri) și Pieptea (min. 27), dar deținătoarea Cupei României a egalat în minutul 34, din lovitură de la 10 metri, prin Tiago Monteiro, la capătul unui meci în care hunedorenii au ratat nepermis de mult.