CSU UV Timișoara, înfrângere pe terenul ultimei clasate
Voleibaliștii de la CSU UV Timișoara au pierdut pe terenul ultimei clasate, Universitatea Cluj-Napoca. Alb-negrii au învins cu 3-1 (20, -24, 16, 22).
![CSU UV Timișoara, înfrângere pe terenul ultimei clasate CSU UV Timișoara, înfrângere pe terenul ultimei clasate](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2024/02/419284919_873204867930861_2149106112088144545_n.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Adrian Schindarli, 25 februarie 2024, 09:17
Partida a contat pentru runda a 20-a din Divizia A1. În 19 etape, ardelenii aveau înfrângeri pe linie și câștigaseră doar trei seturi.
CSU UV Timișoara a fost aproape de o înfrângere la zero. Chiar și în setul câștigat de bănățeni, U a avut trei mingi de set (24-21). Galben-albaștrii au făcut, însă, cinci puncte consecutive și egalau la seturi, 1-1.
Cele două formații vor încheia campionatul pe ultimele două poziții, 11 și 12, și vor juca în play-out. Timișoara are acum 4 puncte (setaveraj 10:55), iar Clujul a șters acel zero din coloana punctelor. Ardelenii au trei puncte (setaveraj 6:58).