Lugojul face 2-0 la general și vizează locul 5
Voleibalistele de la CSM Lugoj se vor bate pentru locul 5 în campionat. Ele au tranșat rapid calificarea pentru meciul de clasament.
![Lugojul face 2-0 la general și vizează locul 5 Lugojul face 2-0 la general și vizează locul 5](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2024/03/volei-CSM-Lugoj-la-start-de-meci-acasa.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Viorel Jurcut, 10 aprilie 2024, 20:18
Azi, lugojencele au învins cu 3-0 la Corona Brașov într-o manieră categorică. Pe seturi a fost 25-16, 25-22 și 25-16. Trupa timișeană își așteaptă viitoarea adversară, care se va decide între Dinamo și CSM București. Tot astăzi, Dinamo a câștigat cu 3-0 și a egalat situația la general.
În lupta pentru medalii, Volei Alba Blaj s-a calificat dehja în finala mare, după două victorii în fața Rapidului; în cealaltă semifinală, CSO Voluntari are o victorie în disputa cu CSM Târgoviște.