Festivalul „Plai 2016” s-a deschis cu un concert în avanpremieră
În acest an, organizatorii Plai s-au gândit să înceapă festivalul cu o zi mai devreme, cu un concert în avanpremiră. Aseară, pe scena din Muzeul Satului Bănăţean a concertat Joss Stone. Cântăreaţa de soul din America a făcut un popas la Timişoara în cadrul turneului „Total World Tour 2016”. Stefan Both ne aduce programul pentru intregul week-end.
![Festivalul „Plai 2016” s-a deschis cu un concert în avanpremieră Festivalul „Plai 2016” s-a deschis cu un concert în avanpremieră](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2016/09/festivalul-plai-coperta-e1494847600787.jpg?resize=644%2C342&ssl=1)
Articol de Mihai Junea, 9 septembrie 2016, 13:10