Triumf al dansului Romanesc-Timişorean în Japonia!
![Fotografie de la faţa locului de Raul Avram, membru al delegaţiei noastre!](https://i0.wp.com/radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2016/07/roxana_paul_campioni_mondiali_japonia_3.jpg?resize=720%2C960)
Fotografie de la faţa locului de Raul (foto stânga) şi Diana (foto dreapta) Avram, antrenorii celor doi campioni
![Triumf al dansului Romanesc-Timişorean în Japonia! Triumf al dansului Romanesc-Timişorean în Japonia!](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2016/07/roxana_paul_campioni_mondiali_japonia.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Radu Micu, 9 iulie 2016, 18:49
Fotografie de la faţa locului de Raul (foto stânga) şi Diana (foto dreapta) Avram, antrenorii celor doi campioni
Articol de Radu Micu, 9 iulie 2016, 18:49
Campionatul Mondial de Dans Tineret Standard a fost câştigat în urmă cu câteva ore de perechea noastră Roxana Lucaciu(Timişoara)/ Paul Rednic (Baia Mare) la capătul unei finale entuziasmante. Cela 6 calificate în finală au avut prestaţii de excepţie iar perechea noastră a triumfat! Felicitări! Vă invităm să o ascultaţi pe Roxana Lucaciu, în holul hotelului din Japonia, într-un interviu acordat în exclusivitate colegului nostru Radu Micu: