AUDIO / FOTO O tânără din Deva a cucerit Marele Trofeu la Festivalul “Armonia” de la Bruxelles
Ana Teodora Anuţoiu are 13 ani şi este elevă în clasa a VII-a a Liceului de Arte “Sigismund Toduţă” din Deva. Este membră a Ansamblului “Românaşul” şi cântă de mică Ţinutul Pădurenilor. Este mândră că reprezintă folclorul din zona sa, iar confirmarea valorii sale a venit recent la Festivalul “Armonia” de la Bruxelles, de unde s-a întors cu Marele Trofeu.
![AUDIO / FOTO O tânără din Deva a cucerit Marele Trofeu la Festivalul “Armonia” de la Bruxelles AUDIO / FOTO O tânără din Deva a cucerit Marele Trofeu la Festivalul “Armonia” de la Bruxelles](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2014/11/Ana-Teodora-Anutoiu-21-e1415268491257.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Radio Timișoara, 6 noiembrie 2014, 12:08 / actualizat: 8 noiembrie 2014, 9:24
Povestea Anei Teodora Anuţoiu o puteţi asculta în reportajul realizat de Ioan Alexandru Tătar şi Manuela Stănescu. Tânăra a dorit să demonstreze cum a reuşit să impresioneze juriul şi interpretează doina “Codrule cu frunza verde”.