Se oprește apa în Piața Spitalului din Arad
Consumatorii care locuiesc în zona Pieței Spitalului din Arad rămân astăzi fără apă rece la robinete.
![Se oprește apa în Piața Spitalului din Arad Se oprește apa în Piața Spitalului din Arad](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2021/02/robinet-apa.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Radio Timișoara, 4 aprilie 2024, 06:00
Furnizarea apei potabile va fi oprită, astăzi, între orele 9.00 și 16.00 pe mai multe străzi din zona Piața Spitalului din municipiul Arad.
Compania de Apă Arad a anunțat că măsura este necesară pentru a permite efectuarea unor lucrări de remediere a unei avarii la rețeaua de distribuție apă potabilă.
Astfel, vor fi afectate mai multe asociații de proprietari din zona Piața Spitalului, după cum urmează: zona Piața Spitalului, blocurile: bl. 1 (scările A, B, C, D și E), bl 2 (scările: A, B, C, D) bl. 3 (scările A, B, C, D), bl. 4 (scările A, B, C, D), bl. 5 ( scările A, B, C, D) str. Banu Mărăcine, bl. H și blocurile ARED.