Locuitorii comunei Sânandrei din județul Timiș vor avea la dispoziție, de luni, două noi linii metropolitane.
Societatea de Transport Public Timișoara anunță că, din 3 iunie, inaugurează liniile M41 (Carani – Sânandrei – Timișoara) și M42 (Covaci – Timisoara). Acestea vor avea următoarele trasee și stații:
M41 – Carani – Sânandrei – Timișoara
Traseu dus: Calea Stan Vidrighin (Garaj auto STPT) – strada Ștefan cel Mare – Piața Traian – bulevardul 3 August 1918 – podul Decebal – bulevardul Revoluției din 1989 – strada Hector – Piața I.C. Brătianu – strada Oituz – Piața Mărăști – Calea Alexandru Ioan Cuza – Piața Consiliul Europei – Calea Aradului – DN 69 – Sânandrei – Carani.
Stații dus: Banatim (garajul auto, stație existentă L21) – Prefectură (stație existentă M44) – Hector (stație existentă E2 si M44) – Consiliul Europei (stație existentă E2, L17 și L18) – Remus Răduleț (stație existentă L17 si L18) – Liege (stație existentă L17) – Agronomie (stație existentă L17) – Flora (Sânandrei) – Centru Sânandrei (la monument) – Măslinului (Sânandrei) – Centru Carani – Darson (Carani).
Traseu întors: Carani – Sânandrei – Calea Aradului – Piața Consiliul Europei – Calea Alexandru Ioan Cuza – Piața Mărăști – strada Oituz – Piața I.C. Brătianu – bulevardul Take Ionescu – strada Nicu Filipescu – bulevardul Revoluției din 1989 – Podul Decebal – bulevardul 3 August 1918 – Piața Traian – strada Ștefan cel Mare – Calea Stan Vidrighin (Garaj auto STPT).
Stații întors: Darson (Carani) – Centru Carani – Măslinului (Sânandrei) – Centru Sânandrei (la monument) – Flora (Sânandrei) – Liege (stație existentă L17) – Dacia Service (stație existentă L17) – Consiliul Europei (stație existentă E2,L17 si L18) – Mărăști (stație existentă L17) – Bastion (stație existentă L17) – Banatim (garajul auto, stație existentă L21).
La anumite ore M41 întoarce la Piața Verde: Carani – Sânandrei – Piața Verde – strada Liege – Calea Torontalului – strada Augustin Coman – Calea Aradului – Sânandrei – Carani. Este folosită stația Piața Verde (stație existentă E1 și L18).
M42 – Covaci – Timișoara
Traseu dus: Calea Stan Vidrighin (Garaj auto STPT) – strada Ștefan cel Mare – Piața Traian – bulevardul 3 August 1918 – Podul Decebal – bulevardul Revoluției din 1989 – strada Hector – Piața I.C. Bratianu – strada Oituz – Piața Mărăști – Calea Alexandru Ioan Cuza – Piața Consiliul Europei – Calea Aradului – DN 69 – Centura Timișoara – Covaci.
Stații dus: Banatim (garajul auto, stație existentă L21) – Prefectură (stație existentă M44) – Hector (stație existentă E2 și M44) – Consiliul Europei (stație existentă E2, L17 și L18) – Remus Răduleț (stație existentă L17 și L18) – Liege (stație existentă L17) – Agronomie (stație existentă L17) – Covaci (Centru – strada Bisericii/grădiniță)
Traseu întors: Covaci – Centura Timișoara – DN 69 – Calea Aradului – Piața Consiliul Europei – Calea Alexandru Ioan Cuza – Piața Mărăști – strada Oituz – Piața I.C. Brătianu – bulevardul Take Ionescu – strada Nicu Filipescu – bulevardul Revoluției din 1989 – Podul Decebal – bulevardul 3 August 1918 – Piața Traian – strada Ștefan cel Mare – Calea Stan Vidrighin (Garaj auto STPT).
Stații întors: Covaci (Centru – strada Bisericii/grădiniță) – Agronomie (stație existentă L17) – Liege (stație existentă L17) – Dacia Service (stație existentă L17) – Consiliul Europei (stație existentă E2, L17 și L18) – Mărăști (stație existentă L17) – Bastion (stație existentă L17) – Banatim (garajul auto, stație existentă L21).
Patru iepuri gigantici au ajuns în Marea Britanie. Este vorba despre o primă comandă plasată…
Proiectul are ca scop construirea unui așezământ, care va fi dotat cu toate facilitățile. Centrul…
Românii Vlad Dragomir (25 de ani) și Adrian Rus (28 de ani) au cucerit Cupa Ciprului cu Pafos. În finală, Pafos a învins…
Rezultat excelent pentru atleta Florentina Iușco de la CSM Deva, la a 69-a ediție a…
Accesul turiștilor spre una dintre cele mai mari atracții turistice din județul Hunedoara este mai…
43 de jucători, dintre care 25 de debutanți, a folosit UTA în campionatul recent încheiat.…