Concert simfonic educativ la Filarmonica Banatul din Timișoara
10 decembrie 2015 @ 18:30 – BISERICA O conferință din ciclul „Părintele Teofil în 5 puncte” Invitați: părintele stareț Iustin Miron și părintele Pantelimon Șușnea viețuitori ai Mânăstirii Oașa din Munții Șureanu, doi călugări care ne invită să găsim drumul spre acasă, decoperindu-ne destinația finală. Acasă este un loc dar – în egală măsură – o stare și o prezență. E […]
Articol de Dana Florea, 10 decembrie 2015, 18:30 / actualizat: 29 ianuarie 2025, 12:47
Filarmonica Banatul din Timișoara vă invită joi, 6 februarie 2025, la un concert educativ simfonic. Propunerile dirijorului Andrei Feher pentru acest concert sunt captivantele Suite „Peer Gynt” nr. 1 și 2.
La Sala Capitol, de la ora 10:00, în interpretarea Orchestrei simfonice „Remus Georgescu” a Filarmonicii Banatul Timișoara, publicul va intra în fascinanta lume muzicală a compozitorului norvegian Edvard Grieg, inspirat de basmul cu același nume – „Peer Gynt”.
Biletele pot fi cumpărate online sau de la casieria Filarmonicii, orar: Luni – Vineri: 10.00-13.00; Sâmbătă și duminică – Închis.
Programul lunii februarie al Filarmonicii Banatul din Timișoara.
Mai multe evenimente din Timișoara și din partea de vest a țării.
| Caută în calendar și alte evenimente! | lun
mar
mie
J
vin
S
D
l
m
m
J
v
S
D
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
|
||