Fără apă caldă și căldură pe mai multe străzi din Timișoara
Consumatorii care locuiesc în zona Nistrului din Timișoara vor rămâne astăzi fără apă caldă și căldură.
![Apă caldă Apă caldă](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2017/02/robinet-apa-calda.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Radio Timișoara, 22 martie 2024, 08:11
Colterm anunță că, între orele 9.00 și 15.00, întrerupe furnizarea apei calde și a încălzirii la punctul termic 17A. Măsura se impune pentru remedierea unei defecțiuni tehnice apărute la rețeaua primară de termoficare.
Vor fi afectați consumatorii caren locuiesc pe străzile 3 August 1919, Nistrului, Zlatna, I.D. Suciu, Abrud – în total, 23 de branșamente.
La finalizarea lucrărilor poate apărea fenomenul de turbiditate pentru o scurtă perioadă de timp. Consumatorii sunt sfătuiți să nu folosească apa în scopuri menajere decât după ce s-a limpezit complet.