Cadavrul unui tânăr, descoperit de pompieri în Bega
Cadavrul unui tânăr în vârstă de aproximativ 22-23 de ani a fost găsit în Canalul Bega din Timișoara, în zona stației vaporetto „Vasile Pârvan”, în aval de Podul Decebal.
Pompierii și scafandrii au încheiat căutările după ce, sâmbătă seară, un bărbat a fost văzut sărind în apă de pe Podul Decebal. Cadavrul a fost scos din apă de către pompieri, care au constatat că prezintă rigiditate cadaverică. Polițiștii de la IPJ Timiș sunt la fața locului și efectuează verificări pentru a identifica trupul și a lua legătura cu familia.
![Cadavrul unui tânăr, descoperit de pompieri în Bega Cadavrul unui tânăr, descoperit de pompieri în Bega](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2023/07/cautare-Bega-1.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Radio Timișoara, 17 iulie 2023, 15:02 / actualizat: 17 iulie 2023, 22:03