Doi morți și mai mulți răniți în urma unui accident pe un drum județean din Timiș
Două persoane și-au pierdut viața și alte zece au fost rănite în urma unui accident rutier care s-a produs pe drumul județean 593, între localitățile Biled și Iecea Mică.
![Doi morți și mai mulți răniți în urma unui accident pe un drum județean din Timiș Doi morți și mai mulți răniți în urma unui accident pe un drum județean din Timiș](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2021/11/accident-migranti-2.jpg?resize=576%2C479&ssl=1)
Articol de Radio Timișoara, 10 noiembrie 2021, 19:11
“La fața locului s-au deplasat de urgență o autospecială de primă intervenție, o autospecială de descarcerare, 3 echipaje SMURD, o autospecială de transport personal și victime multiple și 16 pompieri. De asemenea, la fața locului s-au deplasat și 4 ambulanțe SAJ și voluntarii de la SVSU Iecea Mare, SVSU Carpinis și SVSU Jimbolia”, anunță ISU Timiș.
Potrivit primelor informații, un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat. Accidentul s-a soldat cu decesul a doi bărbați și rănirea altor zece. Cu toții sunt cetățeni străini.
Inspectoratul de Poliție Timiș precizează că nu s-a putut stabili care dintre persoanele găsite la fața locului ar fi șoferul autoturismului.