Onor la Ora Armatei!
Emisiunea Ora Armatei din cadrul Radio România a aniversat împlinirea a 75 de ani de la prima difuzare. Evenimentul a fost marcat la Sala Radio, în acordurile de fanfară ale Muzicii Reprezentative a MapN. La ceremonie au participat Otilia Sava – Secretarul de stat MApN pentru Relaţia cu Parlamentul, Informare Publică şi Creşterea Calităţii Personalului, Ovidiu Miculescu – Preşedintele Director General al Societăţii Române de Radiodifuziune şi generalul maior dr. Adrian Tonea – Locţiitorul Şefului Statului Major General al Armatei, alţi generali ai MapN, numeroşi invitaţi şi jurnalişti.
![Onor la Ora Armatei! Onor la Ora Armatei!](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2015/06/03.-Ora-Armatei-75-de-ani-Foto.-Alexandru-Dolea.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Radio Timișoara, 16 iunie 2015, 12:57 / actualizat: 16 iunie 2015, 16:16
Cu acest prilej, după ce a fost remarcat parteneriatul de succes început în 1940 între Radio România şi Armata României, Locţiitorul Şefului Statului Major General al Armatei i-a înmânat Preşedintelui Director General al Radio România emblema de onoare a Statului Major General, cea mai înaltă distincţie pe care o poate acorda Armata Română.
Toţi cei prezenţi au fost invitaţi să servească câte o porţie de fasole la cazan, mâncare tipic ostăşească.
Foto: Alexandru Dolea