Jumătate din centrele de permanență din Timiș se desființează
25 din cele 47 de centre medicale de permanență din județul Timiș se desființează începând cu data 1 decembrie.
Centrele sunt distribuite haotic în teritoriu, nu au suficienţi pacienţi şi reprezintă o cheltuială inutilă, arată prefectul Mihai Ritivoiu. Prin urmare, din cele 47 de centre vor rămâne 22, dintre care 12 au fost reorganizate deja iar 10 urmează acum procedurile.
![Jumătate din centrele de permanență din Timiș se desființează Jumătate din centrele de permanență din Timiș se desființează](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2016/11/medic-doctor-consulatie.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Radio Timișoara, 23 noiembrie 2022, 18:58 / actualizat: 24 noiembrie 2022, 8:04
Prefectul de Timiș a mai precizat că economia care se face la bugetul de stat prin închiderea unor centre și reorganizarea altora va fi de 12 milioane de lei anual.