AUDIO / CSM Reșița se întoarce cu un punct de la Miercurea Ciuc
Divizionara secundă CSM Reșița a remizat în primul joc cu Flavius Stoican pe bancă. A fost 1-1 astăzi, pe terenul lui FK Csikzereda, după ce gazdele au fost în avantaj.
![AUDIO / CSM Reșița se întoarce cu un punct de la Miercurea Ciuc AUDIO / CSM Reșița se întoarce cu un punct de la Miercurea Ciuc](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2023/08/20230826_130335-scaled.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Gabriel Toth, 26 august 2023, 16:08
După o primă repriză fără goluri, gazdele au deschis scorul în minutul 60, dintr-un penalty dictat pentru un fault comis de Ionuț Popescu, iar Szilard Magyari a transformat de la punctul cu var. Reșița a egalat în minutul 74, prin căpitanul Marian Drăghiceanu, care a tras sub transversală, după o așezare a lui Gomboș.
La final, stări de spirit diferite pentru cei doi antrenori. Noul antrenor al Reșiței, Flavius Stoican, l-a felicitat pe omologul său pentru modul în care pregătește echipa:
În schimb, Robert Ilyes i-a acuzat pe reșițeni pentru nenumăratele momente în care au tras de timp:
FK Csikzereda (antrenor Robert Ilyes): Karacsony – Nagy, Kelemen, Apro, Gondor, Gal-Andrezly, Veres, Csuros (83, Pinter), Jebari (71, Babati), L. Kovacs (48, Sz. Magyari), Markai (71, Jelena)
CSM Reșița (antrenor Flavius Stoican): Contra – Szijj (78, Velcotă), Răuță, Rimovecz, Fota – I. Popescu (85, A. Sabău), Dolghi – Lascu (85, Burlacu), Fr. Cristea (67, Chera), Drăghiceanu – Domil (67, Gomboș)