Universitatea Cluj a mai transferat un ex-polist
Universitatea Cluj a anunţat, ieri, transferul fotbalistului reșițean Ovidiu Popescu. Campion al României cu FCSB, Popescu (foto, 30 ani) vine după opt sezoane petrecute la gruparea bucureșteană.
![Universitatea Cluj a mai transferat un ex-polist Universitatea Cluj a mai transferat un ex-polist](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2016/08/ovidiu-popescu.jpg?resize=800%2C479&ssl=1)
Articol de Adrian Schindarli, 30 mai 2024, 08:20
El şi-a început cariera de senior la UTA, în 2013, însă debutul în prima ligă s-a produs la ACS Poli Timişoara în 2015.
Anterior, alb-negrii l-au transferat pe mijlocașul Dorin Codrea, fost la Politehnica Timișoara. Universitatea Cluj a ratat la penalty-uri barajul de calificare în preliminariile Conference League.