UTA se întoarce cu un punct de la Cluj-Napoca / AUDIO
Universitatea Cluj - UTA a fost un meci pentru șefia zonei play-out a Superligii de fotbal. O partidă controlată de gazde, care însă nu au punctat, astfel că s-a încheiat cu 0-0.
![UTA se întoarce cu un punct de la Cluj-Napoca / AUDIO UTA se întoarce cu un punct de la Cluj-Napoca / AUDIO](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2024/03/Universitatea-Cluj-UTA-1.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Adrian Schindarli, 30 martie 2024, 19:58 / actualizat: 30 martie 2024, 21:42
Totuși, arădenii puteau da lovitura în ultimul minut, când Ezekiel i-a furat mingea lui Masoero și a scăpat spre poarta clujeană. Masoero l-a faultat din spate, cu prețul unui cartonaș roșu, dar lovitura liberă a rămas fără rezultat.
La UTA, au fost trei indisponibilități de ultimă oră, portarul Florin Iacob, Claudiu Micovschi și vârful Kevin Luckassen. Iacob și-a pierdut mama chiar în ziua meciului, Micovschi s-a ales cu o viroză puternică, iar fotbalistul olandez are dureri mari în zona călcâiului.
Antrenorul roș-albilor, Mircea Rednic, vorbește despre teamă în ambele tabere:
De partea cealaltă, Ioan Ovidiu Sabău, părea supărat și tocmai de aceea nu voia să spună prea multe despre meci. Totuși, Sabău era mulțumit că echipa sa a ajuns la 8 partide consecutive fără gol primit: