Șagul, lider detașat
Etapa a VIII-a din Liga a patra de fotbal a județului Timiș începe astăzi cu partida Cocoșul Orțișoara – Voința Mașloc, programată de la ora 17,00. Gazdele sunt pe locul al treilea, la egalitate de puncte (14), cu ocupanta locului secund, Pobeda Dudeștii Vechi.
![Șagul, lider detașat Șagul, lider detașat](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2017/09/Stadion-Sag.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Adrian Schindarli, 21 septembrie 2017, 07:12 / actualizat: 22 septembrie 2017, 7:09
![](https://i0.wp.com/radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2017/09/Stadion-Sag.jpg?resize=960%2C960)
Liderul, Timișul Șag, are una dintre cele mai frumoase arene din L4 Timiș. Foto: Facebook CS Timișul Șag
Echipa bulgarilor joacă în deplasare, sâmbătă, de la ora 11,00, cu Progresul Gătaia. Lider este Timișul Șag, care a adunat maximum de puncte, 21, cu golaveraj 18-3. Echipa antrenată de Sorin Gheju va juca vineri, de la ora 17,00, pe teren propriu, cu ASO Deta, grupare aflată pe locul al cincilea, cu 13 puncte.
Într-un meci restant din etapa a 7-a a Ligii a IV-a Timiș, disputat ieri, FC Bazoșu Vechi – Voința Biled 3-3.