Supercupa României se va juca la Arad!
Comitetul de Urgenţă al Federaţiei Române de Fotbal a aprobat, azi, ca Supercupa României, ediţia 2022, să se desfăşoare la Arad, pe Arena ‘Francisc Neuman’, în data de 9 iulie, de la ora 20:30.
![Supercupa României se va juca la Arad! Supercupa României se va juca la Arad!](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2020/10/stadion1-1-1024x574.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Viorel Jurcut, 1 iunie 2022, 19:20
În partida care marchează deschiderea sezonului 2022/2023 se vor întâlni campioana din acest sezon, CFR Cluj, şi câştigătoarea Cupei României, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe. Stadionul are o capacitate de 12.600 de locuri şi a fost deschis, după reconstruire, în 28 august 2020 cu ocazia meciului UTA – FC Voluntari. Din cauza pandemiei de COVID-19, meciul a fost jucat fără spectatori. Primul meci disputat cu spectatori a avut loc în 2021: finala Cupei României la feminin, partidă în care s-a impus ”U” Olimpia Cluj, 1-0 după prelungiri cu Heniu Prundu Bârgăului.