Expoziție Canină de Rasă la Sânandrei
Primul eveniment ABKC din Romania se va desfășura sâmbăta viitoare, 2 Aprilie, la Sânandrei, 12 km Nord față de Timișoara.
![Expoziție Canină de Rasă la Sânandrei Expoziție Canină de Rasă la Sânandrei](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2016/03/expo_canin_sanandrei_2april2.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Radu Micu, 26 martie 2016, 09:46
![Fotografie de Organizator Expo Canin](https://i0.wp.com/radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2016/03/expo_canin_sanandrei_2april1.jpg?resize=960%2C643)
Fotografie de Organizator Expo Canin
ABKC este un registru international dedicat raselor American Bully, Staffordshire Terrier, Bulldog (francez, englez etc), si multe altele inrudite. American Bully nu este o rasă foarte cunoscută la noi în țară, însă începe să prindă contur o comunitate de crescători și pasionați. Este o rasă exclusivistă, exemplarele sunt atent selecționate și costă între 2000 și 10000 euro și uneoi chiar mai mult.
Evenimentul de prezentare exclusiv American Bully va avea loc pe 2 Aprilie, de la ora 10:00, la Biarena Sanandrei cu minimum 50 de caini înscriși în concurs.