Melodie nouă Pragu` de Sus: Te voi chema!
Vă prezentăm primul single lansat în 2018 de trupa PRAGU’ DE SUS!
![Melodie nouă Pragu` de Sus: Te voi chema! Melodie nouă Pragu` de Sus: Te voi chema!](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2018/05/PraguDeSus2018.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Radu Micu, 7 mai 2018, 13:28 / actualizat: 20 decembrie 2023, 19:30
Piesa ”Te voi chema”, care a ajuns și în semifinalele concursului Eurovision România 2018, reprezintă primul extras de pe albumul pe care Pragu’ de Sus îl va lansa în acest an. E un rock melodic, ”fresh”, orchestrat modern și masterizat la Rogue Planet Mastering, New York.
Putem spune că formaţia hunedoreano-timişoreană a crescut alături de emisiunile postului de Radio Timişoara, Călin Bârcean (mentorul ei principal) fiind invitat adesea la diverse emisiuni în direct. Venea cu plăcere şi aducea de fiecare dată câte o chitară.