În parcarea de la mall-ul timișorean, până în 22 martie, curioşii pot asista la un show inedit cu elefanţi, crocodili uriaşi, ponei dar și alte animale exotice. Printre acestea se remarcă Mandra şi Rina, două femele elefant care au vârste deaproximativ 45 de ani. Potrivit organizatorilor, timișorenii vor avea parte de o mulțime de surprize.
Unul dintre cele mai interesante momente este cel în care intră în scenă reptilele.Crocodili de până la 2,5 metri lungime,şerpi de mari dimensiuni, broască ţestoasă uriaşă de peste 35 de ani,iguaneşi alte reptile vor face demonstraţii captivante pentru cei prezenţi.
Spectacolul va fi condimentat cuacrobaţii la înălţime, numere de echilibristică, hula hoop, jongleriişifarse. Nu va lipsi niciclovnul,gata să aducă zâmbete cu momentele sale deinteracţiune cu publicul. Fiecare reprezentaţie dureazădouă ore, iar în pauzăcopiii vor putea să urce pe elefanţişisă călărească poneii.
Fiecare reprezentaţie durează două ore, iar circul va avea câte un spectacol zilnic, la ora 18:00. Sâmbătă şi duminică vor fi şi reprezentaţii suplimentare, de la ora 15:00.