Bănăţenii sunt aşteptaţi la Festivalul Tocăniţei
![Bănăţenii sunt aşteptaţi la Festivalul Tocăniţei Bănăţenii sunt aşteptaţi la Festivalul Tocăniţei](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2016/07/tocanita.jpg?resize=720%2C479&ssl=1)
Articol de Radio Timișoara, 27 iulie 2016, 09:30
O nouă ediţie a Festivalului Tocăniţei va avea loc sâmbătă, 30 iulie, în localitatea timişeană Dumbrăviţa. Ceaunele se vor încinge de la ora 15:00, în Parcul Central. Tocăniţele vor fi preparate de echipe din ţară dar şi din Serbia şi Ungaria şi vor fi jurizate, la ora 19:00. În program sunt şi spectacole folclorice dar şi de muzică uşoară.
Foto: http://dumbravitatv.ro/