Cod Galben de vijelii în Timiş !
Administraţia Naţională de Meteorologie a emis un cod galben de vijelii valabil astăzi, între orele 18:40 şi 19:30 în zona jud.Timiş, pentru localităţile Ciacova, Deta, Jimbolia, Banloc, Biled, Birda, Cărpiniș, Cenei, Checea, Denta, Ghilad, Giera, Iecea Mare, Jebel, Lenauheim, Livezile, Moravița, Otelec, Săcălaz, Uivar, Voiteg;
![Cod Galben de vijelii în Timiş ! Cod Galben de vijelii în Timiş !](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2016/09/umbrela-vijelie.jpg?resize=300%2C168&ssl=1)
Articol de Mihai Junea, 11 septembrie 2016, 18:25
Se vor semnala : averse care vor depăși 25 -30 l/mp, intensificări de scurtă durată ale vântului, descărcări electrice, grindină de dimensiuni mici