Primăria Timișoara nu poate prelua cinematografele din cauza RADEF. Nicolae Robu: Va trebuie să recurgem la executare
Primăria Timișoara a obținut la începutul acestui an o sentință definitivă prin care șapte cinematografe din Timișoara trec din proprietatea RADEF, în proprietatea primăriei.
![Primăria Timișoara nu poate prelua cinematografele din cauza RADEF. Nicolae Robu: Va trebuie să recurgem la executare Primăria Timișoara nu poate prelua cinematografele din cauza RADEF. Nicolae Robu: Va trebuie să recurgem la executare](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2016/04/cinema-studio.jpg?resize=646%2C479&ssl=1)
Articol de Radio Timișoara, 21 martie 2017, 17:00
„Noi va trebuie să recurgem la executare. Nu s-a reușit să obțină o hotărâre judecătorească, o dispoziție prin care executorii judecătorești să poată trece la treabă”, a precizat Nicolae Robu.
Primăria Timișoara a obținut la începutul acestui an o sentință definitivă prin care șapte cinematografe din Timișoara trec din proprietatea RADEF, în proprietatea primăriei.