Recitalul imersiv va fi susținut de Theodor Alexandru Rădulescu. „Doresc să transmit publicului, prin piesele pe care le voi interpreta, toată emoția și bucuria mea!" spune pianistul timișorean.
Interviu cu Theodor Alexandru Rădulescu, pianist, protagonist al recitalului.
Theodor Rădulescu, masterand al Facultății de Muzică și Teatru – UVT, va susține astăzi un recital de pian, pe scena Filarmonicii „Banatul” Timișoara.
Din aceeaşi generaţie cu Luca Novac, clarinetistul Marian Rădulescu din Maciova, comuna Constantin Daicoviciu, şi-a împletit drumurile artistice...