În Timiș s-au ridicat cele mai multe case noi în regiunea Vest
![În Timiș s-au ridicat cele mai multe case noi în regiunea Vest În Timiș s-au ridicat cele mai multe case noi în regiunea Vest](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2016/12/constructii-e1481092502206.jpg?resize=799%2C479&ssl=1)
Articol de Radio Timișoara, 7 decembrie 2016, 07:35
În Vest au fost terminate 9,3% din totalul locuinţelor în lucru: 3.441 de unităţi locative, cu 459 mai multe decât cele din perioada similară a anului trecut. Aproape jumătate din totalul caselor au fost terminate în regiune în ultimele trei luni, arată datele Direcţiei Regionale de Statistică: 1.087. Totuşi, ultimul trimestru analizat nu a fost cel mai bun, anul trecut în trimestrul trei au fost livrate mai multe unităţi locative.