Timișul este județul cu cele mai multe locuințe construite în vestul țării
![Timișul este județul cu cele mai multe locuințe construite în vestul țării Timișul este județul cu cele mai multe locuințe construite în vestul țării](https://i0.wp.com/www.radiotimisoara.ro/wp-content/uploads/2014/07/blocuri-noi_optm.jp_.jpg?resize=400%2C300&ssl=1)
Articol de Radio Timișoara, 14 noiembrie 2016, 09:44
La nivel naţional, însă Timişul se află pe locul al patrulea, după Ilfov, Cluj şi Iaşi. Cele mai puţine locuinţe au fost finalizate în prima jumătate a anului în judeţul Teleorman: 37.
La nivel naţional, avansul lucrarilor de constructii din primele 9 luni ale anului a fost destul de anemic, de numai 1,9%, şi asta pentru că lucrările de reparatii capitale au scăzut cu aproape 14%, potrivit statisticii.